Aparat na zęby nie tylko dla dzieci

Wrz 30, 2019

Aparat na zęby nie tylko dla dzieci

Piękne i proste zęby to marzenie każdego. Niestety nie zawsze natura obchodzi się z nami hojnie w tej kwestii i często zdarzają się rozmaite problemy ze zgryzem oraz ogólnie z uzębieniem.

Wtedy rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny. Od kilku lat to rozwiązanie w Polsce jest bardzo popularne, jednak jeszcze dekadę i więcej temu niewiele osób decydowało się na jego założenie dziecku. Jak naprawić szkody sprzed lat i wyprostować zęby u osoby dorosłej?

Czy aparaty ortodontyczne zarezerwowane są tylko dla dzieci, czy dorośli mogą również z nich korzystać? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu i zadbaj o swoje idealne zęby już teraz!

Aparat ortodontyczny to dobre rozwiązanie dla każdego

Krzywy zgryz, nierówne zęby, brak miejsca na późno wybijającą się ósemkę, bardzo mocno widoczna diastema – to zaledwie część problemów ze zgryzem, z którymi zmagają się osoby dorosłe. Sprawiają one, że czujemy się nieatrakcyjnie oraz niekomfortowo. Przez widoczne wady zgryzu zdecydowanie rzadziej się uśmiechamy. Problemy z uzębieniem mogą być źródłem bardzo poważnych problemów z samoakceptacją oraz przyczyną ogromnych kompleksów. Ponadto mogą mieć one bardzo poważne skutki medyczne. Źle rosnące zęby mogą zmieniać kształt całej szczęki.

Zbyt mała ilość miejsca na zęby może spowodować ich rośnięcie w miejscach, w których rosnąć nie powinny, rozwijające się choroby dziąseł, nadmierne zużywanie się zębów i wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości może być spowodowane właśnie przez krzywy zgryz. Dlatego warto jak najszybciej zainwestować w dopasowany do konkretnego problemu aparat ortodontyczny, który pomoże naprostować zgryz.

ortodonta warszawaAparat na zęby mogą nosić zarówno dzieci, jak i dorośli. Im szybciej będzie on założony, tym lepiej, ponieważ szczęka będzie bardziej podatna na zmiany. Dlatego też bardzo często zaleca się stosowanie aparatów ortodontycznych u dzieci w okresie dojrzewania. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby został on założony na zęby osoby dorosłej. Ważne jest jednak, aby aparat został dopasowany do konkretnego problemu w odpowiedni sposób.

W przeciwnym razie może on przynieść więcej szkody niż pożytku. Ponadto w przypadku osób dorosłych z problemami, które ciągną się od wieku dziecięcego, może okazać się, że samo stosowanie aparatu przez określony czas będzie niewystarczające. W takiej sytuacji konieczne może być poddanie się operacji szczęki, którą powinien przeprowadzić wykwalifikowany chirurg szczękowy.

Udaj się do doświadczonego specjalisty po pomoc

Chcąc mieć piękne, białe zęby o idealnym ułożeniu i kształcie, warto udać się do sprawdzonego ortodonty. Ważne jest, aby miał on doświadczenie w podobnych przypadkach oraz był specjalistą w swoim fachu. Da Ci to gwarancję, że aparat ortodontyczny zostanie dobrze dopasowany do Twoich zębów podobnie jak cały proces leczenia wady zgryzu lub innego problemu ze szczęką. Dlatego też sprawdź koniecznie ofertę gabinetu stomatologicznego takiego jak DentalMed i zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów na temat świadczonych tam usług ortodontycznych.

Pozwoli Ci to na racjonalne wybranie sprawdzonego miejsca, w którym Ty poczujesz się komfortowo i spokojnie, a Twoje zęby będą pod sprawdzoną opieką na wysokim poziomie. Dzięki temu szybko uporasz się ze swoim problemem i dostaniesz szansę na radość z idealnie prostych, białych i zadbanych zębów, o których od dawna marzysz.