Dla kogo detoks alkoholowy – Wywiad

Wrz 7, 2016

Dla kogo detoks alkoholowy – Wywiad

Większości z nas zdarza się przesadzić z alkoholem. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ w naszym kraju jest wiele okazji do picia napojów wyskokowych. Problem pojawia się kiedy mamy do czynienia z uzależnieniem, które powoduje że chory wpada w wielodniowe ciągi alkoholowe. To one są odpowiedzialne za znaczne pogorszenie stanu pacjenta. Dodatkowo wzmagają one uzależnienie fizyczne i psychiczne od alkoholu. Jak radzić sobie w takich sytuacjach?

Detoks alkoholowy na sam początek

Najpierw należy przerwać ciąg alkoholowy, który w miarę jak się przedłuża sieje coraz to większe spustoszenie w organizmie człowieka. Czasami pacjent ma ogromny problem w powrocie do rzeczywistości bez alkoholu dlatego w tych sytuacjach warto wesprzeć się specjalnymi metodami. Jedna z nich – i nie ma co ukrywać – najbardziej skuteczną jest detoks, który powoduje, że pacjent może szybko wrócić do dobrej formy nie czując bardzo uporczywych skutków odstawienia. Należą do nich między innymi: osłabienie, splątanie, nadmierne pragnienie czy silne bóle głowy. Do tego dochodzi bardzo złe samopoczucie, które dodatkowo potęguje potrzebę sięgnięcia po butelkę.

Dlatego terapeuci są zgodni co do zasadności użycia detoksu w takich sytuacjach. Szczególnie w przypadkach kiedy pacjent wykazuje bardzo wysokie stężenie alkoholu we krwi. Wtedy należy zadzwonić po specjalistów, którzy zajmują się detoksykacją. Przyjadą oni na miejsce w którym znajduje się pacjent i dokonają odpowiednich czynności na miejscu.

Dla kogo detoks?

Przeciwwskazania do detoksu występują rzadko dlatego z reguły jest to bardzo uniwersalna metoda, która posiada szereg zastosowań. Wystarczy, że lekarz zbada pacjenta, dowie się czy nie choruje na jakieś przewlekłe choroby i wykona podstawowe badania w tym także badanie odnoście stopnia upojenia alkoholowego. Bezpośrednio po tym będzie mógł przystąpić do działania. Poda niezbędne płyny uzupełniający tym samym elektrolity oraz postara się aby pacjent w krótkim czasie zaczął trzeźwieć. Dzięki temu już po kilku godzinach zauważa się diametralną różnicę w samopoczuciu.