Dlaczego warto skorzystać z usług zakładu pogrzebowego?

Wrz 22, 2017

Dlaczego warto skorzystać z usług zakładu pogrzebowego?

Zakład pogrzebowy jest miejscem, w którym ciało zmarłego jest przygotowywane do uroczystości pogrzebowych. Obecnie, bardzo rzadko zdarza się, aby to rodzina zajmowała się ciałem po śmierci. Zakłady bowiem mają atrakcyjne oferty i są przygotowane na wszystkie sytuacje, niezależnie od przyczyn śmierci i wieku osób.

Podstawowe czynności, jakie wykonują pracownicy zakładów pogrzebowych:

  • Odebranie ciała ze szpitala lub z miejsca wypadku,
  • Drukowanie i wieszanie nekrologów,
  • Umycie ciała, ubranie, pomalowanie i doprowadzenie do porządku (w przypadku ofiar wypadków lub innych przykrych okoliczności śmierci),
  • Wykonanie sekcji zwłok w razie potrzeby,
  • Przechowywanie ciała w chłodni aż do dnia pogrzebu,
  • Przywiezienie ciała na cmentarz w trumnie.

Zakład Pogrzebowy - Memento Mori Warszawa

Zakłady pogrzebowe są w stanie wykonać każdą z wymienionych czynności w ustalonym terminie. Z uwagi na to, że zrozpaczona rodzina nie jest w stanie zająć się zmarłym, pracownicy zakładów oferują często nawet takie usługi jak obcinanie włosów, malowanie paznokci czy wykonywanie makijażu denatkom. Niekiedy, zakłady oferują również organizację wszelkich papierowych spraw. W biurze, pracownicy często zobowiązani są do ustalenia daty i miejsca pochówku. Dodatkowo, zajmują się oni wszelkimi formalnościami związanymi z pogrzebem, czyli z zamówieniem Mszy Świętej, z wykupieniem miejsca na cmentarzu oraz określeniem sposobu pochówku (kremacja lub tradycyjny pogrzeb).

Załatwianie formalności

Pracownicy zakładu często kontaktują się z ZUSem i innymi placówkami państwowymi, w celu zawiadomienia ich o śmierci danej osoby.
Właściciele zakładów pogrzebowych oferują również trumny i często nagrobki. Wybór trumny jest kluczowy – duży wpływ ma budżet, jakim dysponuje rodzina. Co prawda, zawsze przyznawany jest zwrot kosztów pogrzebu w wysokości 4 tysięcy złotych, jednak warto pomyśleć o wyborze właściwej trumny. Zakłady mają gotowe egzemplarze i mogą wykonać trumnę na zlecenie rodziny zmarłego. Niekiedy, do obowiązków zakładu należy również zakup lub dobór ubrań do trumny.

Wsparcie w trudnych chwilach

Warto jest więc korzystać z usług, jakie oferuje nam zakład pogrzebowy. Obowiązki, jakie wykonują pracownicy zakładu, należą do niecodziennych – nie każdy z nas ma tak silne nerwy, by przygotować swoją bliską zmarłą osobę do pogrzebu. Konieczne jest jednak odpowiednie wybranie zakładu – różne są bowiem oferty i usługi. Niemniej jednak, zakłady pogrzebowe pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu społeczeństwa. Pogrzeb, jak wiadomo, jest sytuacją, która przygniata całą rodzinę. Usługi zakładów pogrzebowych pozwalają rodzinie zachować spokój. Pogrzeb jest tragedią dla każdego z nas. W momencie, gdy trzeba dopilnować wszelkich formalności, znaczna większość ludzi nie jest w stanie myśleć ‘trzeźwo’ ze względu na tragedię. W obliczu tak smutnej sytuacji, pracownicy zakładów pogrzebowych są dla nas wielką pomocą.

 Podobne:

Etykiety:

Udostępnij: