Jak wygląda praca kierowcy w Anglii?

Sie 21, 2017

Jak wygląda praca kierowcy w Anglii?

Obecnie dość liczna część kierowców w Anglii to Polacy. Wielu kierowców decyduje się na podjęcie pracy w Anglii na stanowisku kierowcy, często w charakterze dostawcy. Kierowcy w Anglii mogą liczyć na przyzwoite zarobki i dodatki do wypłat. Warto także dodać, że warunki, na jakich zatrudniani są kierowcy i dostawcy, są o wiele bardziej atrakcyjne niż w innych krajach. Poza tym, system zatrudniania jest prostszy, a kierowca musi spełniać pewne wymagania, które są typowe dla dobrego kierowcy. Wśród nich można wyszczególnić:

  • Posiadanie wymaganego typu prawa jazdy,
  • Świetna orientacja w terenie, nawet nieznajomym,
  • Znajomość przepisów drogowych,
  • Umiejętność jazdy po lewym pasie i według angielskich zasad,
  • Radzenie sobie w każdej sytuacji.

Ile zarabia kierowca CE?

Kierowcy C+E mogą liczyć na wyższy zarobek niż pozostała grupa kierowców. Powadzenie tira, który ma dwie przyczepy i najczęściej jest wypełniony wartościowymi towarami, to wielka odpowiedzialność. Kierowca takiego pojazdu ciężarowego musi więc specjalnie uważać na drodze i mieć odpowiednie umiejętności zachowawcze. Dowóz ważnych towarów do klienta oraz do okolicznych lub dalszych sklepów musi się odbyć na czas w określonym dniu.
Bardzo często, kierowcy oraz dostawcy zatrudniani w Anglii, dostają zlecenia polegające na dostarczaniu towarów do innego kraju. Są to podróże dość długie i wymagające.

Praca dla kierowcy CE

Wbrew pozorom, nie jest trudno znaleźć pracę kierowcy, który posiada prawo jazdy kategorii C+E. Wiele firm, zarówno tych, które dopiero powstały, jak i prowadzących działalność na rynku od lat, zatrudnia wielu kierowców. Dostawcy mogą liczyć na ciekawe zlecenia, często w dalekie tereny Europy. Dużo zależy od pracodawcy oraz od wymagań klienta i polityki firmy. Najczęściej, kierowcy i dostawcy mogą liczyć na zatrudnienie w firmach meblowych, w zakładach produkcyjnych lub u właścicieli supermarketów i hurtowni. Ważne jest, by znaleźć kierowcę posiadającego wyżej opisane cechy. Taka osoba będzie się świetnie nadawała na proponowane stanowisko. Jako że wielu Polaków co roku wyjeżdża do Anglii w celu znalezienia lepszej pracy, znaczna część ogłoszeń dla kierowców kierowana jest w stronę polskich portali społecznościowych. Sami, przeglądając oferty pracy pewnie nie raz mieliśmy okazję natrafić na podobne ogłoszenie.
Praca dla kierowcy C+E jest sporym wyzwaniem. Osoba, która jest odpowiedzialna zarówno za całego tira, przyczepy oraz transportowane w nim towary, musi posiadać szczególne umiejętności kierowania takim pojazdem. Dla kierowcy, który czuje się na siłach i jest gotów podjąć się takiej pracy, potrzebne są godziwe warunki pracy oraz stawka adekwatna do wykonywanych zadań. Zarówno w Polsce, jak i w Anglii, kierowcy tirów nie mogą narzekać na brak ofert pracy – sprawdź oferty proponowane przez zlokalizowaną w Warszawie firmę.Podobne:

Etykiety:

Udostępnij: