Jak wygląda proces wycinki drzewa z posesji?

Cze 10, 2019

Jak wygląda proces wycinki drzewa z posesji?

Czasami zdarza się tak, że na posesji prywatnej rośnie drzewo, które powinno zostać wycięte. Jednak prawo w Polsce jest skomplikowane i nawet na taką decyzję, jak wycinka drzewa z własnej posesji, należy mieć pozwolenie. Trzeba się tego bezwzględnie trzymać, ponieważ za nielegalne wycięcie drzewa, można dostać karę pieniężną, która nie należy do małych. Jednak gdy już dostaniesz pozwolenie na to, by wyciąć drzewo, to na pewno zastanawiasz się jak wygląda taki proces.

Oczywiście, nie radzimy samodzielnego wycinania drzewa, ponieważ może się to okazać niebezpieczne i można w ten sposób dokonać wielu zniszczeń. Zdecydowanie lepiej jest wezwać do tego zadania profesjonalistów, którzy mają już odpowiednie doświadczenie w wycinaniu drzew. Takie osoby z pewnością odpowiednio zajmą się drzewem na twojej posesji oraz wytną je szybko i profesjonalnie.

Jak wycina się drzewo?

Jak łatwo można zauważyć, każde drzewo prezentuje się inaczej. Jedne są niewielkie, inne ogromne. Niektóre mają mało gałęzi, inne mają ich aż nadto. Dlatego też każda wycinka drzew jest inna i potrzeba do tego specjalistów, którzy radzą sobie w każdych warunkach, aby mieć pewność, że drzewo zostanie odpowiednio wycięte. Dzięki doświadczeniu, specjaliści są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem drzewa.

Firma Driada, która świadczy usługi wycinki drzew w Warszawie oraz w okolicach, używa do pracy specjalistycznego sprzętu – także alpinistycznego, jeżeli drzewa są tak wysokie, że najpierw trzeba wyciąć znajdujące się wyżej gałęzie. Dzięki temu można bez problemu uniknąć większych uszkodzeń, które duże drzewo mogłoby dokonać podczas powalania.

Jak więc widać, zdecydowanie lepiej jest powierzyć komuś wycięcie drzewa niż robić to samodzielnie. Nawet posiadając pozwolenie wystawione przez burmistrza lub wójta nie powinno się samodzielnie zabierać za wycinanie drzew – może się to bowiem skończyć wypadkiem, bądź zniszczeniami.

Dlaczego wycina się drzewa?

Cóż, drzewa są piękną ozdobą i dają upragniony cień w słoneczny dzień – po co zatem je wycinać? Po co podejmować te wszystkie niezbędne kroki, wraz z uzyskaniem pozwolenia, aby wyciąć drzewo lub kilka drzew? Otóż odpowiedzi na to pytanie jest wiele – osoby decydują się na wycięcie drzewa z różnych powodów. Przede wszystkim drzewo może realnie zagrażać budynkowi, który znajduje się na tej samej posesji. Bliskość gałęzi jest szczególnie niebezpieczna wtedy, gdy wieje silny wiatr lub nadchodzi wichura. To samo tyczy się drzew, które są stare i grożą samoistnym powaleniem. W Polsce było już wiele przypadków, w których drzewo zawaliło się na dom i sprawiło mnóstwo zniszczeń.

garden

Właśnie dlatego tak wielu ludzi decyduje się na wystąpienie o możliwość wycięcia drzewa. W taki sposób na posesji jest bezpieczniej i nie trzeba obawiać się większych wichur, które przecież z łatwością powalają nawet całe, grube pnie! Jeżeli zatem posiadasz pozwolenie na wycinkę drzewa, to skorzystaj z usług fachowców i ciesz się przestrzenią, która nie jest zagrożona przed drzewo.Podobne:

Udostępnij: