Jaką szkołę sztuk walki wybrać w Warszawie?

Lip 22, 2019

Jaką szkołę sztuk walki wybrać w Warszawie?

Wiele osób marzy o tym, aby rozpocząć treningi jakiejś sztuki walki. Jest to nie tylko zajęcie, które może ich zrelaksować, ale jednocześnie może im pomóc w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach. Zwłaszcza mieszkańcy Warszawy oraz innych, dużych miast zdają sobie sprawę z tego, ile niebezpieczeństw może na nich czekać. Dlatego zawsze warto być przygotowanym i umieć się obronić, a w tym zdecydowanie może pomóc znajomość którejkolwiek ze sztuk walki.

Jednak w Warszawie jest bardzo dużo szkół, najróżniejszych sztuk walki. Skąd wiadomo, którą wybrać? Skąd wiadomo, którą sztukę walki wybrać? Co trenować i w jakim tempie? Warto wybrać takie miejsce i taką dyscyplinę, która najbardziej będzie pasować do twoich preferencji – dzięki temu będziesz w stanie wytrzymać całkiem intensywne treningi i będziesz na nie przychodził regularnie. A jak wiadomo regularność to klucz do sukcesu.

Różne szkoły i różne sztuki walki

Sztuk walki i systemów samoobrony jest naprawdę bardzo dużo, warto zatem wiedzieć dokładnie, która z tych opcji jest dla ciebie. Przygotowaliśmy spis ciekawych miejsc i dyscyplin walki, które mogą ci się spodobać.

Israeli Krav Maga – owszem, krav maga nie jest sztuką walki, a metodą samoobrony, jednak zajęcia z niej polegają tak samo, na opanowaniu pewnych ciosów, kopnięć oraz innych elementów, które potrzebne są w razie ewentualnego ataku ze strony jakiegoś napastnika. Szkoła Israeli Krav Maga będzie cię w stanie nauczyć wszystkiego, czego będziesz potrzebować.

Mushin – szkoła karate, która prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych. Karate jest ogromnie popularną sztuką walki, która z roku na rok jeszcze bardziej przybiera na rozpoznawalności. Jej ogromną zaletą jest to, że podstawowe kopnięcia lub uderzenia są bardzo proste do nauczenia, a co za tym idzie, do ewentualnego wykorzystania w trakcie bójki.

Sakura Dojo – to z kolei szkoła jujitsu do której warto się wybrać, jeżeli to właśnie ta sztuka walki najbardziej przypadła ci do gustu. W szkole pracują najlepsi trenerzy, którzy sami trenują tę sztukę walki już od naprawdę wielu lat. Masz więc pewność, że będą w stanie dokładnie nauczyć cię wszystkiego.

JudoPanda – tutaj, jak sama nazwa wskazuje nauczysz się sztuki walki, jaką jest judo. W szkole odbywają się zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, każdy więc będzie miał szansę na to, by nauczyć się właśnie tej sztuki walki.

Aikido Warszawa – tutaj z kolei nauczysz się aikido. Ogromną zaletą tej szkoły jest to, że prowadzi ona swoje treningi w kilku różnych miejscach w Warszawie. Możesz więc trenować na Ursynowie, na Bielanach, na Woli czy na Bemowie.

Karate

Którą sztukę walki wybrać?

Prawda jest taka, że to od ciebie zależy, jaką sztukę walki wybierzesz. Warto wybrać coś, co naprawdę może ci pomóc w codziennych sytuacjach, które mogą ci się przytrafić. Dobrym wyborem wtedy będzie karate, które uczy zarówno kopnięć, jak i uderzeń, które są bardzo ważne w momencie, gdyby ktoś cię zaatakował. Dobrą opcją będzie też krav maga, jednak trzeba mieć świadomość, że jest to system samoobrony, nie walki. Za jej pomocą będziesz więc w stanie się tylko bronić.Podobne:

Etykiety:

Udostępnij: