Twój sposób na karierę zawodową? Sprawdź nowość od EUINP

Maj 30, 2017

Twój sposób na karierę zawodową? Sprawdź nowość od EUINP

olEUINP, czyli Europejski Indeks Pracowników pomaga kandydatom, ubiegającym się o pracę budowanie własnej marki na rynku pracy. Stanowi on potwierdzenie zdobytych przez niego kwalifikacji i doświadczenia, a także zwiększają znacznie naszą atrakcyjność dla pracodawcy, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej znaleźć pracę na wymarzonym przez nas stanowisku.

Również firmy poszukujące nowych pracowników mogą odnotować wiele korzyści z korzystania z EUINP. Dzięki tej platformie mogą szybko i wygodnie odnaleźć idealnego kandydata na oferowane przez siebie stanowisko oraz mogą wymieniać się informacjami na temat osób ubiegających się o pracę.

 

Certyfikat ,,Rzetelny Kandydat”

Jeśli zarejestrujemy się na platformie i weźmiemy aktywny udział w procesie rekrutacyjnym, to możemy otrzymać certyfikat ,,Rzetelny Kandydat”. Jest to sygnał dla naszych przyszłych rekrutrów, że informacje, które napisaliśmy o sobie w CV są prawdziwe, czy na spotkaniach pojawiamy się punktualnie oraz czy wykazujemy się profesjonalizmem, jakiego wymaga od nas dana sytuacja. Otrzymany certyfikat dodatkowo więc podnosi naszą atrakcyjność zawodową oraz pozytywnie wyróżnia nas na tle innych kandydatów, którzy również ubiegają się o dane stanowisko.

Firmy prowadzące rekrutacje również posiadają korzyści z wystawienia certyfikatu ,,Rzetelny kandydat”. Przede wszystkim budują tym samym swój wizerunek jednostki certyfikującej oraz wspierają własne działania z zakresu Recruitment & Employer Branding.

Dlaczego warto skorzystać z platformy EUINP?

EUINP prócz tego, że podnosi atrakcyjność kandydata na rynku pracy i znacznie przyspiesza sam proces rekrutacji ma jeszcze wiele innych zalet. Przede wszystkim warto tu zaznaczyć, że dostęp do platformy jest całkowicie bezpłatny, a zarejestrowanie do systemu odbywa się wyłącznie poprzez drogę elektroniczną – jest więc szybkie i wygodne. Ponadto korzystanie z EIUNP jest zgodne z przepisami Unii Europejskiej oraz przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Jest więc całkowicie legalne oraz bezpieczne. Nad danymi kandydatów czuwa specjalna firma informatyczna, dzięki czemu wykradzenie ich oraz użycie w innych celach, na przykład marketingowych jest po prostu niemożliwe.

Prywatność a EUINP

EUINP jest odpowiedzialny jedynie za przetwarzanie danych na temat kandydatów podmiotom prowadzącym rekrutacje. Każdy użytkownik serwisu ma jednak prawo do prywatności. Oznacza to, że informacje umieszczane dla platformie nie mogą dotyczyć jego sfery prywatnej.

Ponadto odpowiadając na ogłoszenie o pracę lub zlecenie kandydat musi wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Zgoda to dotyczy jednak tylko procesów rekrutacyjnych. Dane nie będą bowiem udostępniane podmiotom, które chcą je wykorzystać na przykład do celów marketingowych.  Zgoda udzielona przez kandydata musi być świadoma, wyraźna oraz dobrowolna.

Wszelkie pytania i wątpliwości związane z rejestracją można zgłaszać na stronie EUINP za pomocą specjalnego formularza → https://euinp.euPodobne:

Udostępnij: