Warszawska Linia Edukacyjna

Paź 6, 2015

Warszawska Linia Edukacyjna

Już jutro rusza siódma edycja Warszawskiej Linii Edukacyjnej. Jest to projekt edukacyjny skierowany do najmłodszych Warszawiaków, zapraszamy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej do poznania zasad prawidłowego udzielania pierwszej pomocy oraz w celu zapoznania dzieci z zasadami bezpieczeństwa i wymogami kultury obowiązującymi podczas podróży środkami komunikacji miejskiej.

Co piątek do 10 VI 2016 roku uczniowie szkół podstawowych i ich nauczyciele moją okazję wziąć udział w tej wyjątkowej akcji edukacyjnej. W ramach Warszawskiej Linii Edukacyjne uczniowie jeżdżą tramwajem po mieście, ucząc się i zdobywając wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznają także przepisy i zasady obowiązujące podczas podróży komunikacją miejską, skutki niekasowania biletów i sposoby reagowania na akty wandalizmu i inne groźne wydarzenia, które mogą mieć zdarzenie podczas jazdy tramwajem.

Każdy uczeń otrzymuje po odbytych zajęciach zestaw ratunkowy do udzielania pierwszej pomocy, a także kamizelki odblaskowe oraz materiały edukacyjne, które pomogą w przyswojeniu i utrwaleniu zdobytej podczas lekcji wiedzy.

Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu nie brakuje, ponieważ z poprzednich edycji, wiadomo już o pozytywnym odbiorze akcji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Dodatkowo lekcja prowadzona w ramach Warszawskiej Linii Edukacyjnej jest darmowa. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową organizatora i przesłania zgłoszenia – niestety dopiero na następny rok. Z uwagi na ogromne zainteresowanie akcją nie ma już wolnych miejsc na ten rok.