Zadania domu pogrzebowego

Paź 31, 2017

Zadania domu pogrzebowego

Zakłady pogrzebowe są firmami o coraz szerszym profilu specjalizacji, a wynika to z kilku podstawowych czynników. W dzisiejszych czasach zwracając się o pomoc do domu pogrzebowego możemy liczyć na kompleksową pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności związanych ze śmiercią bliskiej nam osoby. Po pierwsze, wynika to z dużej konurencji na rynku zakładów pogrzebowych – w większych miastach działa ich po kilkanaście, bądź nawet kilkadziesiąt. Chcąc wyróżnić się swoją ofertą, domy pogrzebowe stale poszerzają zakres swoich usług, co jest dużą korzyścią dla klientów.

Po drugie wynika to z coraz większych wymagań, jakie stawiają rodziny zmarłej osoby. Najbliżsi pragną, aby w tym ciężkim dla nich okresie to właśnie zakład pogrzebowy zajął się wszelkimi apektami uroczystości i przygotowaniem do niej ciała zmarłego. Jakie dokładnie usługi mogą zaoferować nam zakłady pogrzebowe? Postaramy się przedstawić je w poniższym artykule.

Organizacja ceremonii

Zakłady pogrzebowe często posiadają w swojej ofercie możliwość dokładnego przygotowania pogrzebu – mowa tu o zorganizowaniu kaplicy oraz księdza, który przeprowadzi uroczystość kościelną. Firmy oferują także odpowiednie przyozdobienie kościoła w specjalnie wieńce i kwiaty. Ta usługa dostępna jest w ofercie prawie każdego domu pogrzebowego. Niektóre z nich posiadają własne kaplice, które są specjalnie przystosowane do pogrzebów. Kaplice często zlokalizowane są w pobliżu cmentarzy, dzięki czemu miejsce pochowku nie jest oddalone od miejsca, w którym odbywała się ceremonia.

Usługi pogrzebowe - Memento Mori Warszawa

Transport zwłok

Często zdarza się, że osoba zmarła poza miejscem zamieszkania. W takich przypadkach często niezbędne jest przewiezienie ciała między miastami. Musi obywać się to w specjalnych warunkach, aby ciało zachowało się w jak najlepszym stanie. Firmy pogrzebowe często posiadają do tego celu odpowiednie pojazdy, które umożliwiają przewóz zmarłego zarówno na krótkie, jak i dalekie dystanse. Niektóre zakłady oferują również międzynarodowy transport zwłok.

Dobór trumny i nagrobka

Zakłady pogrzebowe prawie zawsze współpracują z firmami, które zajmują się wytwarzaniem  trumien bądź urn. W przypadku tańszych odpowiedników po prostu sprawdzają je ze wschodu, dzięki czemu są one tańsze. Jest to spore ułatwienie dla rodziny zmarłego, która nie musi korzystać z usług kolejnej firmy w celu zamówienia odpowiedniej trumny dla zmarłego. Pamiętajmy jednak, że na naszym rynku często sprzedawane są tanie trumny chińskiej produkcji – przed podjęciem wyboru warto dowiedzieć się z jakich materiałów została ona wykonana. To samo dotyczy nagrobka.

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Aby ciało zmarłego w odpowiedni sposób prezentowało się na pogrzebie, należy je odpowiednio przygotować. W tym celu stosuje się kilka zabiegów, które pozwalają ukryć niedoskonałości i sprawić, że ciało będzie dobrze prezentowało się w trakcie uroczystości.Podobne:

Etykiety:

Udostępnij: